logo-BMA

Ontwerpers en makers van schoenen, tassen, kleding en de modevakscholen.
Voor liefhebbers van ambachtelijk gemaakte mode en accessoires.

  

word lid de Branchevereniging Mode Ambachten

Hoeden maken

Op dinsdag 6 maart was alweer de eerste studieavond van dit jaar. Deze avond stond geheel in het teken van hoeden maken. De avond werd verzorgd door een van onze leden van Noord: Els Westerhof, hoedenmaakster. Els heeft in Hoogezand een eigen hoedenatelier Elswear. Ze ontwerpt en maakt prachtige eigentijdse hoeden.

Sabien 3069Els heeft ons tijdens deze avond de mooiste creaties laten zien en verteld hoe het hoeden maken in z’n werk gaat. Welke diverse technieken zij daarvoor gebruikt en welke materialen daarbij gebruikt worden. Tips met adressen voor de materialen werden gedeeld. Opvallend was dat Els ook materialen gebruikt die vroeger veel gebruikt werden in de kleding. Enkele van onze leden dachten dat het niet meer te krijgen was. Dus wel! Gewoon naar de leveranciers van de hoedenmakers gaan!
Het maken van veel hoeden start met de keuze van de juiste maat hoedenblok. Elke hoofd heeft nl. zijn eigen hoedenmaat. Els laat zien hoe je dit meet. Ik persoonlijk vroeg me altijd af hoe je weet wat de maat van je hoed moet zijn. En ach ja ook hierbij geldt gewoon: Meten is weten! Het hoeden maken is een echte ambacht. Els maakt heel veel met de hand. Tijdrovend, maar volgens Els zit de meeste tijd in het creatieve proces van het uitdenken van het model.
Het was erg leuk om eens een kijkje in de keuken te krijgen bij een van de creatieve beroepen die ook onder onze vereniging vallen. En zeg nu zelf, een hoed maakt je kleding toch echt helemaal af. En iedereen kan een hoed dragen. Afhankelijk van de vorm van je gezicht is er altijd wel een hoed die bij je past.
 
Om een idee te krijgen wat Els zoal maakt kun je eens op haar website kijken: http://elswear.nl/
En wil je een hoed van Els in het echt zien? Op het EMTC is er zeker een creatie van haar hand te bewonderen.

TAHL8406 bewerkt 2   TAHL8177 bewerkt 2

Gerelateerde artikelen

  

word lid de Branchevereniging Mode Ambachten

Wij gebruiken cookies op onze web site. Sommigen zijn essentieel voor het correct functioneren van de site, terwijl anderen ons helpen om de site en gebruikerservaring te verbeteren (tracking cookies). U kan zelf kiezen of u deze cookies wil toestaan of niet. Let op dat als u onze cookies weigert mogelijk niet alle functies van de site beschikbaar zijn.